Træningstider

De faste træningstider i Bellevuehallen ses i spalten til højre.
Kontakt årgangsansvarlig el. træner for info om hold; se kontaktoplysninger i spalten t.v.
  
Generelt:
  • Ingen træning i skoleferier og på helligdage, medmindre trænerne aftaler andet. 
  • Dommer til træningskampe: Holdene finder selv dommer. Ønskes 'rigtig' dommer udefra, kan det bestilles via Asbjørn; holdene betaler selv honorar.

Ændringer:

Ændringer til den normale træningsplan ses herunder.
Kontakt Asbjørn Jørgensen for at aflyse, ændre eller udvide en træning.
- - -
 
HJEMMEKAMPE I HVERDAGSTIDER er NOTERET I OVERSIGTEN.
.
.
Uge 47, 2019:
.
Tirsdag 19.nov.:
Hal A kl. 18.: Kamp u13pi
Hal b kl. 18.20: Kamp u17pi.
 
Torsdag 21.nov.:
Hal A kl. 17.15-18.30: ledig idet u19pi ikke træner (Mikkel A)
Hal B kl. 19.00-20.30: Damer v/ Mogens, overtager fra u17pi der ikke træner (også Mikkel A).
Hal B kl. 20.30-22.00: Ledigt, idet Damer træner tidligere.
Fredag 22.nov.:
Hal A kl. 19.00-20.30: Damer v/ Mogens træner.
,
 
lørdag d 23.11. :
Kl 12.00 i hal A : u13pi1 spiller kamp (dvs påvirker de andre u13, det må Peter & Bjørn lige snakke sig ude af).
 
.
Uge 49, 2019:
 
Torsdag 5.dec.:
Hal A kl. 19.45: herrer1 spiller kamp.
 
Lørdag 7.dec.:
Hal B kl. 13.05: Kamp u15pi.
.
Søndag 8.dec.:
Sidste alm. turnerings-kampdag før nytår.
 
.
Uge 50, 2019:
.
Tirsdag 11.dec.: Play-off for u19-1.div.
.
 
Uge 51, 2019:
.
.
Uge 52, 2019:
.
Fredag den 27.12
Fodbold, hal B fra 14-18.00
Håndbold - ungdom hal A+B+C fra 17-22.00 = u11+u13 v/ Bo Larsen.
(bemærk, der er noget overlap i hal B).

Lørdag den 28.12:
Alm. Træning lørdag formiddag fodbold/håndbold.
Fodbold indendørsmesterskaber Hal A fra 17-23.00
Hal B fra 17-20.00
.
.
.
Uge 1, 2020:
.
Lørdag-søndag 4.-5.jan.2020:
Første kampweekend 2020.
.
.
Uge 2, 2020:
.
 
.
Uge 3, 2020:
.
 
.
.
Uge 4, 2020:
.

..
Uge 5, 2020:
.

..
Uge 6, 2020:
.
8.-9.feb.: vinterferie starter, ingen kampe.
.
.
Uge 7, 2020:
Vinterferie, ingen almindelg håndboldtræning i Bellevue.
.
15.-16.feb.:  vinterferie slutter, ingen kampe.
.
.
Uge 8, 2020:
.

.
.
Uge 9, 2020:
.
29. februar: evt Special Stars lørdag eftermiddag. Begge haller.
.
.
Uge 10, 2020:
.

.
.
Uge 11, 2020:
.
.

.
Uge 12, 2020:
.

.Sidste kampdag normale rækker: 22.mar.2020.
.
 
Uge 13, 2020:
.

Sidte kampdag ungdoms-Liga og 2.div. og 3.div.:  29. marts 2020.
.
 
Uge 14, 2020:
.
JM: 4.-5. april.
.
5.april= palmesøndag.

Uge 15, 2020:
.
PÅSKEUGEN.
9.april= skærtorsdag
10.april= langfredag
11.april= påskelørdag
12.april= påskedag
.

Uge 16, 2020:
13.april= 2.påskedag= mandag efter påske= hallerne lukket.
.
JM u15: og DM u17 og DM u19: 18-19. april.
 
.
.

Uge 17, 2020:
.

.

Uge 18, 2020:
.
 
 
.
.

Uge 19, 2020:
.

.

Uge 20, 2020:
.

- - -
 
 
- - -
 
Efterår 2019:
Fodboldstævne i Bellevue formentlig 16.17. nov.
Har pr dec18 forespurgt og foreløbigt bekræftet fra Århus Kommune om Ellevangskolen søndag 17.nov.
 
 
 BAdminton skal bruge disse dage:
Hal A 13-18 disse datoer:
7/9
5/10
26/10
7/12
 
12/01 - Hal B 9:30-13:00
25/01 - Hal B 13:30-18:30
22/02 - Hal B 13:30-17:00
 
?? 7/3
?? 21/3-2020.

.

Træningsplan

gældende fra 12. august 2019
 
HEI/VRI-hold træner også i Skæring.
 
Hold med oplysninger om trænere mv. oprettes i slutningen af juli.
 
Tilmelding til håndbold.
 
 
 
Vejlby-Risskov Idrætsklub | Vestre Strandalle 170, 8240 - Risskov