Træningstider

Oversigt over træningstider for sæson 2017/18: Se i kolonnen til højre.
 
Kontakt årgangsansvarlig el. træner for info om hold, se kontaktoplysninger t.v.
  
Generelt:
  • Ingen træning i skoleferier og på helligdage, medmindre trænerne aftaler andet. 
  • Dommer til træningskampe: Holdene finder selv dommer. Ønskes 'rigtig' dommer udefra, kan det bestilles via Asbjørn; holdene betaler selv honorar.

Ændringer:

Ændringer til den normale træningsplan ses herunder.
Kontakt Asbjørn Jørgensen for at aflyse, ændre eller udvide en træning.
For Mini om lørdagen - se under Medlemsinfo og Minimix
 
 
GODT NYTÅR 2018.

Uge 1, 2018
Mandag 1.jan.: Nytårsdag.
 
Tirsdag 2.jan.: Første træningsdag i 2018.
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
 
Lørdag 6.jan.:
Første kampdag i 2018.
Hal A kl. 11.30-12.30: u10piger træner.
Hal A kl. 12.30-18.10: håndboldkampe.
Hal B kl. 11.30-12.00: u8-piger træner.
Hal B kl. 12.00-13.30: u12-drenge.
 
 
Søndag 7.jan:
Hal A: Håndbold hele dagen.
Hal B: Fodbold hele dagen.
 
.
Uge 2, 2018.
 
Tirsdag 9.jan.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
Hal B kl. 17.05: u12drenge spiller Cup-kamp (i u12-træningstid).
 
Torsdag 11.jan.:
Hal A kl. 18.45: u14pi1 spiller Cup-kamp - tager træningstid fra u12pi1+2, som så træner i hal B kl. 1745 (Kasper har aftalt m u12pi).
.
Fredag 12.jan.:
Hal B er lukket hele dagen.
Dvs:
kl. 16.30-1745: .u12-pigerne træner i A og C - I må finde ud af at deles.
kl. 17.45-19.00: u10-pigerne kan ikke bruge B, men er velkomne til at bruge hal C (og kan evt låne en halvbane i A, spørg).
kl. 17.45-19.00: u14-drengene kan træne i hal A (måske kan u10-piger låne den ene halvbane).
.
 
Lørdag 13.jan.:
Hal B kl. 9-10.30: u18pi træner (overtager tiden fra u16dr).
Hal A kl. 11.45-12.55: Kamp u18dr.
Hal A fra kl. 13: opt. eftermiddag til badminton.
Hal B kl. 11.30-12.45: u12-drenge.
Hal B fra kl. 12.55: Kampe.
 
.

Uge 3, 2018.
.
Tirsdag 16.jan.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
Hal A kl. 17.05: u10dr spiller kamp (delvist egen træningstid med u12).
Hal A kl. 20.30.: Damer spiller Cup-kamp (i Herrers træningstid - som så rykker til B.
Hal B kl. 20.30-22.00: Herrer træner (fordi der er kamp i A).
 
Torsdag 18.jan.:
Hal A kl. 18.30-22.00: Kampe v. hhv u12pi1, 2.+4.Damer samt JS-Herrer.
Hal B kl. 20.15: Kamp 3.Damer.
 
Lørdag 20.jan.:
Hal A kl. 11.45-16.30: Kampe.
Hal B kl. 11.30-13.00: u12dr træner.
Hal B kl. 13.00-14.00: u10piger træner.
.
Søndag 21.jan.
Hal B: Fodbold hele dagen.
.

Uge 4, 2018.
.
Tirsdag 23.jan.:
Hal A kl. 17.05: u12dr spiller kamp (i delvis u10-tid; dvs u10 og øvrige rykker sammen i B)
 
Torsdag 25.jan.:
Hal A kl. 18.55: u14pi1 spiller kamp (så u12pi rykker i B, og Damer forsinkes lidt).
Hal B kl. 1745-1845: u12pi1+2 træner, evt med u14pi2 (find ud af det...).
 
Fredag 26.jan.:
Hal B kl. 17.55: u10pi2 spiller kamp.
 
Lørdag 27.jan.:
bytte i hal A: u12dr træner morgen, u14pi træner middag.
Hal B kl. 11.30-13.: u10 piger træner.
.

Uge 5, 2018.
.
Tirsdag 30.jan.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
Hal B kl. 18.15: u16dr2 spiller kamp (egen tid med u16dr3). NB kamp flyttes fra A til B.
 
Lørdag 3.feb.:
Hal A kl. 13-15.: Kampe. 
Hal B kl. 11.30-13.: u10 piger træner.
 
Søndag 4.feb.: intet særligt.
 
.
Uge 6, 2018.
.
Tirsdag 6.feb.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
Hal A kl. 19.10-20.10: u14pi spiller elitecup, dvs u12-piger flytter træning til kl. tidligere- det skal lige aftales. Og Herrer må lige stå og heppe lidt, inden de skal varme op med en gang opvisningsfodbold...
 
Onsdag 7.feb.:
Hal B kl. 16-17: u10pi2 spiller kamp.
 
Torsdag 8.feb.:
Hal B kl. 16.40: u14pi3 spiller kamp (beklager, tager tid fra u12dr). NB kamp flyttes fra A til B.
Hal A kl. 19.45: 1.Damer spiller kamp.
Hal B kl. 20.15: 3.Damer spiller kamp.
.
Lørdag-søndag 10.-11.feb: Kampfri (pga vinterferie)..

Uge 7, 2018.
VINTERFERIE = håndbold kun ved særlig aftale.
Lørdag-søndag 17.-18.feb: Kampfri (pga vinterferie)..
 
NB: Kamp-træningstids-ændringer er indskrevet hertil, men er IKKE indskrevet for perioden Vinterferie-til-Påskeferie 
 
Uge 8, 2018.
.
Tirsdag 20.feb.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
Hal A kl. 17.05: u12dr1 spiller kamp (så u10 og u12 må rykke sammen i B)
 
Lørdag 24.feb.:
Hal A kl. 13-19: kampe
Hal B kl. 1130-1300: u10piger træner.

Søndag 25.feb.:
Hal B: Fodbold hele dagen.

.
Uge 9, 2018.
.
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas. .
 
Fredag 2.mar.:
Hal A kl. 17.55: u14pi1 spiller kamp (i træningstid for u14dr.; så u14dr må prøve at aftale med u12-pigerne fra 16.30 og også bruge hal C).
 
Lørdag 3.mar.:
Hal B kl. 1130-1300: u10piger træner.
Hal A kl. 13-18: Kampe.
 
Søndag 4.mar.:
BRAG I HALLEN.
 
Uge 10, 2018.
.
Tirsdag 6.mar.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
 
Torsdag 8.mar.:
Hal A kl. 1645-1745: u12pi1+2 træner, bytter med u14pi3+4.
Hal B kl. 17.50: u14pi3 spiller kamp 
 
Lørdag 10.mar.:
Hal B kl. 11.45-17.30: Kampe.
(Hal A er optaget af Badminton fra 13-18).
 
Søndag 11.mar.:
BRAG I HALLEN
 
.
Uge 11, 2018.
Tirsdag 13.mar.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas. .
.
Lørdag 17.mar.:
Hal A kl. 13.10-16.30: Kampe.
 
 
Uge 12, 2018.
.
Tirsdag 20.mar.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas. 
 
Torsdag 22.mar.:
Hal A kl. 17.20: u12pi1 spiller kamp. dvs går ud over u16pi1+2-træning.
Hal A kl. 18.30: u16pi3 spiller kamp.
Hal B kl. 19.00: u16pi4 spiller kamp.
 
Fredag 23.mar.:
Hal A kl. 17.55: u14dr1 spiller kamp, egen træningstid.
Hal B kl. 18.00: u10pi1 eller noget v/ Bo - spiller kamp, u10pi-træningstid.
 
Lørdag 24.mar.: (den første lørdag i påskeugen)
Hal B kl. 11.30-13.00: u10piger træner. (nb- skal det ikke aflyses? de rejser jo angiveligt på påskeferie).
Hal A kl. 13-14: kamp.
 
Søndag 25.mar.: (den første søndag i påskeugen).
Normal kampdag.

.
Uge 13, 2018.
Påskeugen
Træning aflyst i påskeugen og på alle helligdagene i påsken, med mindre andet aftales specifikt. 
 
torsdag 29.mar.:
Skærtorsdag, helligdag.
 
Fredag:
Langfredag, helligdag.
 
Lørdag 30.mar.: Påskelørdag.
 
Søndag 31.marts:
Påskedag.

.
Uge 14, 2018.
 
Mandag 2.apr.:
2. påskedag, helligdag.
 
Tirsdag 3.apr.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
 
Torsdag 5.apr.:
Hal A kl. 18.30: u18pi1 spiller kamp 
 
Lørdag 7.apr.:
Hal A kl. 14.40: 1.Damer spiller kamp.
 
Søndag 8.apr.:
Hal A: VRI Gymnastikdag HELE DAGEN.
.

.
Uge 15, 2018.
Tirsdag 10.apr.:
Hal C tirsdage fra 15.30-16.30: Målvogtertræning v/ Jan-Lucas.
 
Uge 15, 2018: Veteran DM i bordtennis i alle haller weekenden 13.14. og 15. April 2018..
.

.
Uge 16, 2018.
.
.

.
Uge 17, 2018.
.
.

Uge 18, 2018.
.
.

.
.
- - - 
 
.




.

Aktuel træningsplan:

 
(gældende fra 26. september 2017 til 31. december 2017; ændringer kan komme). 
 
 
Tilmelding til håndbold efterår 2017.
Vejlby-Risskov Idrætsklub | Vestre Strandalle 170, 8240 - Risskov